Sabaku no Gaara - jeho příběh

2. května 2009 v 22:21 | _GaRaNi_ |  ♥♥Gaara ♥♥


Gaara je syn Čtvrtého Kazekageho, jeho sourozenci jsou Temari a Kankurou, Gaara je z nich nejmladší. Když byla písečná vesnice oslabena, tak Čtvrtý Kazekage požádal stařešiny z Písečné vesnice, aby do Gaary převtělili Shukaku (démona). Chtěli z Gaary udělat smrtící zbraň, kterou použijí na obranu vesnice. Kvůli tomuto převtělení Gaarova matka Kakura při porodu zemřela. Těsně před tím, než zemřela, tak proklela Písečnou vesnici doufajíc, že Gaara její smrt pomstí.
Gaaru trénoval jeho otec, ale vychovával ho jeho strýc Yashamaru.

Šest let měla Gaarova rodina i celá Písečná vesnice z Gaary strach a vyhýbali se mu. Gaara nikdy nechápal proč. Byl sám a zmatený. Ke všemu nesměl nikdy spát,protože při spánku by mu démon Shukakau v něm , sežral osobnost a znakem toho jsou i jeho nevyspalé oči.
Gaara tedy věřil, že jediný, kdo ho má rád, je právě Yashamaru. Avšak když bylo Gaarovi šest let, tak jeho otec Kazekage nařídil Yashamarovi, aby Gaaru zabil. Důvodem toho činu bylo to, že si Kazekage myslel, že Gaara je nepodařený experiment a že by mohl být v budoucnu nebezpečný. Při pokusu o zavraždění Gaary ho Gaara smrtelně zranil.
Než zemřel, tak Gaarovi řekl, že ho nikdy neměl rád. I když s eho vždycky snažil milovat jako sestřino drahocené dítě,tak z hloubi duše ho nenáviděl,že vzal její milované sestřičce život.Yashamaru také Gaarovi vysvětlil původ jeho jména: 我を愛する修羅 - ware wo ai suru shura - masakr z lásky sám k sobě).
Gaarova matka nesnášela vesnici za to, že ji a jejího syna použili jako oběť pro zbraň, a proklela Gaaru za způsobenou bolest. Poté, co si Gaara uvědomil, že ho nikdo nemiloval, tak použil písek k vytvoření tetování na svém čele - 愛 (ai - "láska")
jako symbol démona, který miluje jen sám sebe. Po dalších šest let se neustále Gaaru snažili zabít, všechny tyto atentáty nařídil jeho otec.
Gaara je svým způsobem jako naruto.Od malička neměl přátelé,všichni se mu stranili a báli se ho.
Utíkali od něho a nadávali mu jako démonovi,kvůli jeho síle. Proto byl od maličky psychicky labilní a v ten den kdy ho zradil i Yashamaru se dal na cestu vražd. Říkal tomu ,,že si potvrzuje svou existenci'' a to tím,že zabíjel všechny lidi jiné než on a vlastně všechny,kteří se mu postavili do cesty. Byl sám ve svém vlastním pekle a miloval jenom sebe a bojoval sám za sebe. Až při napadení Konohy,když bojoval s Narutem se mu podařilo pochopit význam jeho bezedné síly a že sktví v tom,že bojoval za životy druhých. Pro někoho jiného a to ho taky maximálně změnilo.
Gaarovou schopností je ovládání písku, díky tomu, že je do něj zaklet Shukaku, tak písek Gaaru ochraňuje automaticky. To ovšem způsobuje, že Gaara takměř nemůže používat Taijutsu. Gaara s sebou neustále nosí nádobu (tykev) plnou písku. Písek v nádobě je násáklý krví lidí, které zabil a navíc je vylepšen pomocí Chakry. Samotná nádoba je také vytvořena z písku. Gaara je schopen ovládat libovolný písek v jeho okolí, dokonce z minerálů v zemi i vytvářet další, ale písek v jeho nádobě se mu ovládá nejlépe.
Všechna Gaarova jutsu jsou založena na písku, většina z nich jsou jednoduché útočné a obranné techniky. Lze je však použít i pro jiné účely, například pro létání ve vzduchu (Sabaku Fuyuu - Pouštní zavěšení) nebo šmírování (Daisan no Me - Třetí oko). Během boje Gaara často používá kombinaci Sabaku Kyuu (pouštní rakev) a Sabaku Sousou (pouštní pohřeb).
Gaarovou hlavní obranou je Suna no Tate (písečný štít), tento štít Gaaru neustále ochraňuje i proti jeho vůli. Lze ho ovšem pokořit pomocí velké rychlosti a síly, což předvedl nejdříve Rock Lee, a pak i Uchiha Sasuke. Když písečný štít selže, tak má Gaara ještě v rukávu Suna no Yoroi (Písečné brnění). Je to vrstva velmi tvrdého písku na celém povrchu Gaarova těla, činí tak jeho tělo téměř nezranitelné, ale zase spotřebovává hodně Chakry.
Techniky:
Sabaku Kyuu (pouštní rakev)
Sabaku Sousou (pouštní pohřeb)
Sabakurou (pouštní vězení)
Saikou Zettai Bougyo: Shukaku no Tate (extrémně tvrdá dokonalá obrana: štít Shukaku)
Tanuki Neiri no Jutsu (technika předstíraného spánku)
Gokusamaisou (vězeňský písečný pohřeb)
Ryuusa Bakuryuu (vodopád pohyblivého písku)
Suna no Yoroi (písečné brnění)
Suna Bunshin (písečný klon)
Suna Shigure (písečný déšť)
Suna no Tate (písečný šťít)
Suna Shuriken (písečný shuriken)
Daisan no Me (třetí oko)
Fuuton: Mugen Sajin Daitoppa (uvolnění větru: obrovské protržení nekonečného mraku písku)
Shunshin no Jutsu (třas těla)
Sabaku Taisou (císařský pouštní pohřeb)
Sabaku Fuyuu (pouštní zavěšení)
Suna Raishin (hromový bůh písku)


Zdrojik : naruto-gaara (je tam toho celkem dost)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama